Parę dni temu od kiedy piszę tą informację nasz kolega i sympatyk klubu Rafał SQ4O dotarł na polską stację badawczą im. Henryka Arctowskiego na Antarktydzie. Jest to jubileuszowa, bo 50 już wyprawa na tą stację. Rafał będzie aktywny w czasie wolnym od pracy pod znakiem HF0PAS. Link to strony QRZ stacji HF0PAS -> https://www.qrz.com/db/HF0PAS.
Fragment opisu ze strony stacji HF0PAS
Jednym z członków wyprawy jest Rafał SQ4O. Jego codziennym zadaniem będzie praca zawodowa w specyficznych warunkach. Jedzie tam z intencją – by głos radioamatorów znów popłyną w świat z Arctowskiego. Niczego nie może obiecać (to nie wyprawa DX’owa), ale zrobi ile będzie mógł by tak się stało.

W swoim imieniu jak i całego klubu SP9KAO życzę Rafałowi pogody ducha, wytrwałości oraz samych sukcesów na pasmach.